Opublikowane teksty
-
Gotowi na wszystkoPreppersi robią zapasy żywności i wody, potrafią krzesać ogień oraz przetrwać w lesie. Robią plany na wypadek pożaru i powodzi. W pandemii zainteresowanie ruchem wzrosło.
-
Nietypowe muzea oblężone przez turystówZbiór zabawnych tablic z poprzedniej epoki, a może lekcja muzealna z przejażdżką rikszą lub rowerem treningowym dla pilotów? W ofertach nietuzinkowych polskich muzeów można przebierać.
-
W poszukiwaniu wrażeń. Wakacje bez sztampyZjazd 1500 m pod ziemię do czynnej kopalni, zwiedzanie Czarnobyla albo podglądanie reniferów na Spitsbergenie. Urlopowe marzenia Polaków to już nie tylko all-inclusive w popularnych kurortach.
-
Zbierz to samCeny owoców i warzyw na targach porażają? Jest na to sposób – własnoręczny zbiór u rolnika. W wielu krajach samozbiory są znane od lat. W Polsce zdobywają coraz większą popularność.
-
Pysiunie na kempinguW lipcu Internet należał do państwa Majdanów. Relacjami z podróży kamperem zdeklasowali instagramową konkurencję. – Mają dobre wyczucie tłumu – ocenia medioznawca.
-
Horror w Borowcach. Krwawa zemsta na rodzinie52-latek zabił brata, bratową oraz bratanka, po czym umknął policyjnej obławie. – Zazdrość, finanse i zemsta to najczęstsze motywy rodzinnych zbrodni – mówi kryminolog.
-
Młody artysta skopiował "Bitwę pod Grunwaldem". Jest większa od oryginałuIreneusz Rolewski z łódzkiej ASP ukończył kopię jednego z najsłynniejszych obrazów Jana Matejki. Dzieło można podziwiać w Skierniewicach. Artysta pracował nad obrazem sześć lat
-
Szczepionka na COVID-19. Zastrzyk z bonusemW polskiej loterii szczepionkowej główna wygrana to milion złotych. Na świecie za przyjęcie preparatu przeciw COVID-19 można dostać nie tylko gotówkę, lecz także jajka, kolczyk do nosa czy marihuanę.
-
Zakupy dla potrzebującychMąka za 1 zł, cukier za 1,5 zł – to ceny w pierwszym sklepie socjalnym w Warszawie. Takie placówki są już w Legnicy i Katowicach. W planach są kolejne, które dzięki niskim cenom dadzą szanse na zakupy potrzebującym
-
"Do Rzeczy" na wakacje: Aplikacje na latoPrzechowają paszport covidowy, pomogą zapanować nad budżetem, a nawet znaleźć miejsce w lesie, w którym można biwakować „na dziko”. W aplikacjach mobilnych można przebierać. Które przydadzą się na wakacjach?
-
Dziennikarz niesportowyKrzysztof Stanowski zrobił niedawno furorę w sieci, biorąc w krzyżowy ogień pytań Jasia Kapelę. Potem odwołał zaproszenie dla feministki Mai Staśko i trafił na czarną listę TVN. Należy do tych dziennikarzy, którzy jednym twitterowym...
-
Grill. Dymiący obiekt pożądaniaGrill stał się symbolem czasu wolnego. Kowalski już nie wyobraża sobie bez niego lata. Dlatego pogłoski o ograniczeniach w grillowaniu stały się najgorętszym tematem biesiad przy ruszcie
-
Orla Straż. Tak się pomaga ludziom!Kiedy Bartosz Rutkowski przeczytał o tym, jak ISIS ukrzyżowało 12-latka, zrezygnował ze służby wojskowej. Postanowił wspierać ofiary terroryzmu. Przez pięć lat pomógł m.in. odbudować 70 domów i 85 miejsc pracy.
-
"Na tym oddziale działo się dużo dobra". Anioły stróże pandemiiMiała kontakt z pacjentami w śpiączce, z chorymi na raka. – Jednak na oddziale covidowym nieraz ugięły się pode mną nogi – opowiada wolontariuszka z Torunia. W czasie pandemii wiele szpitali zwróciło się o pomoc do ludzi dobrej woli.
-
Spragnieni podróżyCelebryci już zimą oblegali rajskie plaże Meksyku czy Zanzibaru. Ich śladem poszli przeciętni Kowalscy. Wiele wskazuje na to, że dla turystyki nie będzie to sezon stracony. 80 proc. Polaków chce w najbliższym czasie gdzieś wyjechać.
-
Nie żyje ks. Stanisław Orzechowski: kapelan Solidarności, który psuł komunie krewDziś nad ranem zmarł ks. Stanisław Orzechowski. Jego duszpasterstwo przy wrocławskiej ulicy Bujwida było azylem dla opozycji. Tam kolportowano bibułę, uczono prawdziwej historii Polski, a nawet ćwiartowano mięso dla rodzin internowanych...
-
Kinga Rusin. Doradczyni w bikiniKinga Rusin, odchodząc z programu śniadaniowego, mówiła, że chce prowadzić ostrzejszy program. Na razie do czerwoności rozgrzewa Instagram, wygłaszając polityczne manifesty wprost z plaż Malediwów.
-
Polizać youtuberaWynajęli willę, a rozrywkowe życie filmują i wrzucają do sieci. Stali się idolami dzieci. Po tym, jak z producentem lodów wypuścili sorbet na patyku, trzeba było uruchamiać dodatkowe linie produkcyjne.
-
Awantury po śmierciJuż podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka doszło do niesnasek między osobami z jego otoczenia. Przez następne dni tabloidy relacjonowały kolejne słowne utarczki. Kłótnie po śmierci gwiazd wcale nie są rzadkością.
-
„Warto rozmawiać”, ale nie wolno?Goście obecnego od lat w TVP programu byli krytyczni wobec strategii walki z pandemią. Oburzyło to posłankę PiS. Emisję wstrzymano.